Turniej o puchar Wójta Gminy Jasienica!

A więc udało się!

Pierwszy turniej Football Project o puchar Wójta Gminy Jasienica stał się faktem. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego, co działo się  18 czerwca  2016 roku  na obiektach sportowych Drzewiarza Jasienica.

Turniej o puchar  Wójta Gminy  Jasienica zakładał uczestnictwo  drużyn przede wszystkim z miejscowości, wchodzących właśnie w skład gminy, zatem pojawili się m.in. reprezentanci Rudzicy, Landeka czy Mazańcowic.

Na początku turnieju kapitanowie swoich zespołów losowali przeciwników, w rezultacie powstały cztery  grupy po  trzy drużyny. Po rozegraniu meczu każdy z każdym, w fazie grupowej drużyny z miejsc jeden i dwa awansowały do fazy grupowej  Ligi Mistrzów, a drużyny z trzeciego miejsca do grupy Ligi Europy.

Po fazie grupowej odbyła się uroczystość, na której pojawili się Wójt Gminy Jasienica – Janusz Pierzyna, Prezes i V-ce Prezes Drzewiarza Jasienica –  Mirosław Łaciok i  Antoni Staniek   oraz Prezes TS Podbeskidzie Bielsko Biała – Tomasz Mikołajko jak również koordynator grup młodzieżowych TS Podbeskidzie Andrzej Wyroba.  Wszyscy panowie stawili się, aby podpisać umowę współpracy  między Drzewiarzem Jasienica a Podbeskidziem Bielsko – Biała,  oraz  szkółką Football Project  a Podbeskidziem. Z Drzewiarzem Jasienica Football Project współpracuje od początku istnienia oddziału w Jasienicy.

Po uroczystościach wznowiliśmy sportowe zmagania uczestników  turnieju. Rozpoczęła się faza grupowa Ligi Mistrzów, po której po dwie drużyny awansowały do ½ finału, a Liga Europy kończyła swoje rozgrywki meczami każdy z każdym,  po których wyłonione zostały miejsca od  8 do 12.

Do ½ finału awansowały zespoły: Czarni Jaworze, Góral Istebna, Smerfiki Łodygowice oraz  Football Project Jasienica. Właśnie zespoły z Jasienicy oraz Istebnej w półfinale stworzyły niesamowite widowisko,  które przykuło uwagę  większości obecnych tego dnia. Po rozpoczęciu meczu drużyna Górala szybko zdobyła czterobramkowe prowadzenie i wydawało się, że losy meczu są przesądzone, tymczasem zespół Football Project Jasienica zdobył  kontaktową bramkę, która dodała drużynie motywacji i w samej końcówce meczu zdobyli trzy bramki, doprowadzając do remisu 4:4. Do rozstrzygnięcia meczu konieczne  były  rzuty karne, w których zwyciężyła drużyna z Jasienicy.  Drugą drużyną, awansującą  do finału okazał się zespół  Czarni Jaworze, który pokonał wcześniej 3:0 drużynę z Łodygowic.

W meczu o 3 miejsce Góral Istebna pokonał Smerfiki Łodygowice 3:1.

W finale minimalnie lepszym okazał się zespół z Jaworza, wygrywając z drużyna Football Project Jasienica 1:0.

Podsumowując:

1 miejsce- Czarni Jaworze

2 miejsce- Football Project Jasienica

3 miejsce- Góral Istebna

W turnieju nie zabrakło również nagród indywidualnych i tak koronę króla strzelców zdobył zawodnik Górala Istebna Dawid Urbaczka, najlepszym bramkarzem został Szymon Pysz z Football Project Jasienica, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik zwycięskiej drużyny z Jaworza,  Michał Waszek.

Gratulujemy zwycięskim zespołom oraz wyróżnionym zawodnikom:)

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom oraz rodzicom za przybycie i stworzenie niesamowitej atmosfery,  która towarzyszyła nam przez cały dzień,  szczególne podziękowania należą się naszym darczyńcom, bez których ten turniej nie miałby takiego blasku.

Dziękujemy za wsparcie firmom:

Ustronianka, Dwór Świętoszówka, RLine- materiały spawalnicze, Burian, BRUGI, Paged meble, EXTRAL- Aluminium, Twoja Koszulka, InterCraft, Pizza na Drzewiarzu, Pestanpol, Vitasport, Auto Części Kamil.

 

 

Dziękujemy

Team Football Project