Turniej Football Project w Kętach

Dla niektórych zwyczajna niedziela, a dla naszych podopiecznych kolejny dzień piłkarskich zmagań! W ostatnią niedzielę marca Football Project po raz pierwszy we współpracy z Burmistrzem Gminy Kęty, który objął patronat oraz firmą R-Line zorganizowało turniej piłkarski w Kętach na hali tamtejszego OSiR-u!

W turnieju uczestniczyło 8 zespołów: Football Academy Czechowice – Dziedzice, Unia Oświęcim, Hejnał Kęty, Brzezina Osiek, LKS Jawiszowice oraz dwa zespoły Football Project z oddziału z Kęt oraz jeden z Jasienicy.

Z ośmiu drużyn zostały utworzone dwie grupy po cztery zespoły, które rywalizowały każdy z każdym. Drużyny, które zajęły pierwsze dwa miejsca w grupie przechodziły do rundy półfinałowej, a zespoły z lokat  3-4 rywalizowały o miejsca od 5-8. Warto zaznaczyć, że wszystkie zespoły rozegrały taką samą ilość spotkań.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, postarali się o to nasi mali zawodnicy oraz rodzice, którzy prawie w całości zapełnili halę Kęckiego ośrodka i pozytywnym dopingiem wspierali swoje pociechy.

fp1

Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Football Project Jasienica, który w finale pokonał po bardzo emocjonującym spotkaniu Football Project Kęty 2:1.  Zobaczyć chęć dążenia do zwycięstwa w obu drużynach było czymś fantastycznym. Starcie rozpoczęło się dobrze dla ekipy z Kęt, która po ręce w polu karnym i rzucie karnym objęła prowadzenie. Wtedy tak naprawdę zaczęły się prawdziwe emocje! Drużyna z Jasienicy niemal natychmiast rzuciła się do odrabiana strat i za sprawą dwóch bramek objęła prowadzenie w tym spotkaniu.  Końcówka meczu należała do drużyny z Kęt, która rzuciła wszystkie siły do ataku jednak ekipa z Jasienicy nie pozwoliła się zaskoczyć i zwyciężyła w finałowym pojedynku!

W meczu o 3 miejsce drużyna Football Academy Czechowice – Dziedzice pokonała Unię Oświęcim 3:0. Kolejne miejsca zajęły kolejno: LKS Jawiszowice, Brzezina Osiek, drugi zespół Football Project z Kęt oraz Hejnał Kęty.

Po zmaganiach piłkarskich przyszedł czas na rozdanie nagród. Każda z drużyn otrzymała puchar za uczestnictwo, a każdy zawodnik pamiątkowy medal. Nie odbyło się również bez nagród indywidualnych takich jak najlepszy strzelec, bramkarz czy zawodnik.

Król strzelców – Jakub Grudniewicz z LKS Jawiszowice
Najlepszy bramkarz – Filip Majdak z Football Project Jasienica
Najlepszy zawodnik turnieju – Maksymilian Grabski z Football Project Kęty

Na koniec chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Gminy Kęty, firmie R Line oraz wszystkim zawodnikom i rodzicom za wspaniale spędzoną niedzielę w sportowych emocjach, których na pewno nie zabrakło tego dnia. Szczególne podziękowania należą się również „bufetowym mamom”, przy których zwykła kawa czy herbata smakowały wyjątkowo. Dziękujemy mamom: Jasia Klimczyńskiego, Maksa Grabskiego, Aleksandra Bila oraz Adama Jasińskiego. Drogie panie bardzo, ale to bardzo dziękujemy!


Z tej strony prosimy rodziców nie tylko Football Project ale również innych drużyn uczestniczących w turnieju o przesłanie na adres fp@footballproject.pl zdjęć z turnieju, które zagoszczą w naszej galerii.

Team Football Project